Bobles
- 20.10.2010 JULEHVAL multistribet i begrænset parti
- 18.11.2009 GO MORGEN DK Kvindelige iværksættere
- 16.11.2009 BARNETS RET TIL LEG Stor legedag på Rådhuspladsen
- 09.11.2009 PURPLE KIDS Børns rettigheder
- 01.09.2009 ELEFANTER PÅ BYTUR balloner i designugen
Udvalgt til Cocoons
Cocoons er et vækstmiljø for unge, fremadstormende leverandører af børnemøbler, som udmærker sig ved en særligt visionær designprofil, en nytænkende tilgang til markedet eller et bemærkelsesværdigt forretningskoncept.
Hvert halve år udvælger Agenda Kommunikation 2 danske virksomheder, der formår at tænke nyt og omforme skæve idéer til salgbare børneprodukter.
"Vi er på Agenda Kommunikation stolte af at kunne præsentere det danske designfirma bObles. På blot få år er bObles blevet et varmt navn i internationale designkredse med sine farvestrålende tumlemøbler, der ikke alene appellerer til børns fantasi og glæde ved leg og motorisk udvikling, men også begejstrer deres designbevidste forældre". Citat Kommunikationsrådgiver Marie Monrad Graunbøl.
www.cocoons.dk